İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, İslam İnkılabı Rehberi’nin direniş ekonomisi üzerindeki buyruklarının yapıcı ve mükemmel olduğunu ifade etti.

Kirman eyaletinde konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, direniş ekonomisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Tümgeneral Kasım Süleymani, “Kutsal Savunma  döneminde eşitsiz bir savaşta büyük başarılar kazandık. Bu zaferler komutanların savaş alanında gösteridikleri çabalar ile uyguladıkları doğru yöntemler sayesinde elde edilmiştir” dedi.

“Ülkenin dört bir yanında doğru ve düzgün yöntemler uygulanırsa, tüm alanlarda yeni gelişmeler ortaya çıkacaktır” diyen Tümgeneral Süleymani, İnkılap Rehberi’nin buyruklarının tüm baskılara rağmen İran’ın kendi ayağında durabileceğini gösterdiğini vurguladı.

Tümgeneral Kasım Süleymani, direniş ekonomisinin hükümetin gündeminde olması gerektiğininin altını çizerek, “Hükümet bu görevi başarılı bir şekilde hayata geçirebilirse, diğer tüm alanlarda da kendini ispat etmiş olacaktır” ifadesini kullandı.

İran İslam Cumhuriyeti’nin yönetim sisteminin dünya çapında benzersiz olduğunu ifade eden İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı, duyarlı ve bilgin İnkılap Rehberi’nin direniş ekonomisi üzerindeki buyruklarının yapıcı ve mükemmel olduğunu vurguladı.